Papes Dabas parks

Dabas parks dibināts 2004. gadā, lai aizsargātu nozīmīgo dabas teritoriju un ligzdojošos, caurceļojošos putnus. Dabas parks aizņem 10 853 ha un atrodas Latvijas DR, Nīcas un Rucavas novadā.

Dabas parka “Pape” teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas.
Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

Parkā izveidotas trīs dabas takas. Divās no tām, ejot kājām vai braucot ar velosipēdu, var izbaudīt dabas burvīgumu un aplūkot interesantākos apskates objektus parka teritorijā. Parka apmeklētāji var uzzināt arī vairāk par savvaļas orhidejām, izejot jauno Orhideju taku.  

Parka teritorijā atrodas arī Papes ciems, Papes Ķoņu ciems, kur joprojām pastāv bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, saglabājusies kādreizējā apbūve.
 
Noteikumi:
1.      Nebrauc un neatstāj automašīnu kāpu zonā!
2.      Ceļošanai un iešanai izmanto tikai ceļus un takas!
3.      Neatstāj atkritumus!                
4.      Taisi ugunskuru un nometni tikai atļautajās vietās!
5.      Seko līdz makšķerēšanas noteikumiem!

Pūķarags ir atpūtas komplekss Baltijas jūras krastā, Papes dabas parka teritorijā, kas, pateicoties savam izvietojumam, piedāvā īpašu un neaizmirstamu atpūtu tā apmeklētājiem.

© 2023 Pūķarags.